  • 4379-271KS
4379-271KS
advertisement
Manufacturer No:
4379-271KS
HK JDW NO:
79-4379-271KS
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 39
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
4379-271KS
    Select All
  • Q Factor
    88
  • Case/Size Code
    1613
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2002
  • Series
  • Size / Dimension
    0.155Lx0.125W 3.93mmx3.17mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Depth
    3.38mm
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    270nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    40mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    370MHz
  • Q @ Freq
    88 @ 25MHz