  • 4310R-102-683LF
4310R-102-683LF
advertisement
Manufacturer No:
4310R-102-683LF
HK JDW NO:
103-4310R-102-683LF
Datasheet:
4310R-102-683LF
Description:
RES ARRAY 5 RES 68K OHM 10SIP
Step5Bar-code shipping tag
4310R-102-683LF
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.984Lx0.085W 24.99mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    68kOhm
  • Voltage - Rated
    100V
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1.25W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4310R
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Contacts
    10
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    1
  • Size Code
    9808
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.16mm