  • 4310R-102-510LF
4310R-102-510LF
advertisement
Manufacturer No:
4310R-102-510LF
HK JDW NO:
103-4310R-102-510LF
Datasheet:
4310R-102-510LF
Description:
Res Thick Film NET 51 Ohm 2% 1.25W 100ppm/C ISOL Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
Step5Bar-code shipping tag
4310R-102-510LF
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    FLAT
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.984Lx0.085W 24.99mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    51Ohm
  • Power Rating
    1.25W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm