  • 4310R-102-392LF
4310R-102-392LF
advertisement
Manufacturer No:
4310R-102-392LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4310R-102-392LF
Package:
10-SIP
Datasheet:
4310R-102-392LF
Description:
RES ARRAY 5 RES 3.9K OHM 10SIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4310R-102-392LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    10-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    4300R
  • Size / Dimension
    0.984Lx0.085W 24.99mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.9kOhm
  • Voltage - Rated
    100V
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1.25W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    5
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.16mm
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Base Part Number
    4310R
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    1
  • Size Code
    9808
  • Number of Resistors
    5
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.16mm