  • 4310R-101-475LF
4310R-101-475LF
advertisement
Manufacturer No:
4310R-101-475LF
HK JDW NO:
103-4310R-101-475LF
Datasheet:
4310R-101-475LF
Description:
Res Thick Film NET 4.7M Ohm 2% 1.25W ±250ppm/C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
Step5Bar-code shipping tag
4310R-101-475LF
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.984Lx0.085W 24.99mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    4.7MOhm
  • HTS Code
  • Power Rating
    1.25W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.16mm
    4310R
  • Military Standard
    Not
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    9
  • Number of Resistors
    9
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm