  • 4308R-104-331/331L
4308R-104-331/331L
advertisement
Manufacturer No:
4308R-104-331/331L
HK JDW NO:
103-4308R-104-331/331L
Package:
8-SIP
Description:
Res Thick Film NET 330 Ohm/330 Ohm 2% 1W 100ppm/C TERM Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
Step5Bar-code shipping tag
4308R-104-331/331L
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    8-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Power Rating
    1W
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4308R
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Number of Elements
    2
  • Working Voltage
    100V
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm