  • 4308R-102-270LF
4308R-102-270LF
advertisement
Manufacturer No:
4308R-102-270LF
HK JDW NO:
103-4308R-102-270LF
Datasheet:
4308R-102-270LF
Description:
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 8SIP
Step5Bar-code shipping tag
4308R-102-270LF
  • Terminal Pitch
    2.54mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Contacts
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.16mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±1 Ω
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm
  • Additional Feature
    TOLERANCE IS 1 OHM
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    100V