  • 4308R-101-274LF
4308R-101-274LF
advertisement
Manufacturer No:
4308R-101-274LF
HK JDW NO:
103-4308R-101-274LF
Datasheet:
4308R-101-274LF
Description:
RES ARRAY 7 RES 270K OHM 8SIP
Step5Bar-code shipping tag
4308R-101-274LF
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    270kOhm
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Contacts
    8
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    7
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.16mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%