  • 4306H-101-221
4306H-101-221
advertisement
Manufacturer No:
4306H-101-221
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4306H-101-221
Package:
6-SIP
Datasheet:
4306H-101-221
Description:
Resistor Networks & Arrays 6pin 220ohm
Step5Bar-code shipping tag
4306H-101-221
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Molded
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4306H
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.2W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    5
  • Working Voltage
    100V
  • Number of Resistors
    5
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    8.89mm
  • Height Seated (Max)
    0.350 8.89mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • Series
    4300H
  • Size / Dimension
    0.584Lx0.085W 14.83mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%