  • 4306H-101-102LF
4306H-101-102LF
advertisement
Manufacturer No:
4306H-101-102LF
HK JDW NO:
103-4306H-101-102LF
Package:
6-SIP
Datasheet:
4306H-101-102LF
Description:
Resistor Networks & Arrays THK FILM MOLD SIP 1K 2%
Step5Bar-code shipping tag
4306H-101-102LF
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    6-SIP
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • Series
    4300H
  • Size / Dimension
    0.584Lx0.085W 14.83mmx2.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1.2W
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.16mm
  • Base Part Number
    4306H
  • Military Standard
    Not
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    5
  • Working Voltage
    100V
  • Number of Resistors
    5
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    8.89mm
  • Height Seated (Max)
    0.350 8.89mm