  • 4302-123H
4302-123H
advertisement
Manufacturer No:
4302-123H
HK JDW NO:
79-4302-123H
Step5Bar-code shipping tag
4302-123H
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7/13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    140mA
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    7.5Ohm Max
  • Max DC Current
    140mA
  • Frequency - Self Resonant
    16MHz
  • Q @ Freq
    20 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Q Factor
    20
  • Case/Size Code
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm