  • 4283PA51H00200
4283PA51H00200
advertisement
Manufacturer No:
4283PA51H00200
Manufacturer:
Laird Technologies EMI
HK JDW NO:
445-4283PA51H00200
Package:
Datasheet:
4283PA51H00200
Description:
Fabric Over Foam 0.157 4.00mm 2.000 50.80mm 0.079 2.00mm 51H Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU) 2.032mm D-Shape
Step5Bar-code shipping tag
4283PA51H00200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
  • Shape
    D-Shape
  • Published
    2013
  • Series
    51H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Fabric Over Foam
  • Attachment Method
    Adhesive
  • Shelf Life
    12 Months
  • Storage/Refrigeration Temperature
    73°F 23°C
  • Height
    0.079 2.00mm
  • Length
    2.000 50.80mm
  • Width
    0.157 4.00mm
  • Thickness
    2.032mm