  • 4692PA51H03937
4692PA51H03937
advertisement
Manufacturer No:
4692PA51H03937
Manufacturer:
Laird Technologies EMI
HK JDW NO:
445-4692PA51H03937
Package:
Datasheet:
Description:
GK,NICU,PTAFG,PU,V0,DSH 3.6X6.4X
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4692PA51H03937
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
  • Shape
    D-Shape
  • Mfr
    Laird Technologies EMI
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 70°C
  • Series
    51H
  • Type
    Fabric Over Foam
  • Plating
  • Attachment Method
    Adhesive
  • Shelf Life
    12 Months
  • Storage/Refrigeration Temperature
    73°F (23°C)
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Height
    0.140" (3.56mm)
  • Length
    39.370" (1.00m)
  • Width
    0.250" (6.35mm)