  • 4114R-3-221/331LF
4114R-3-221/331LF
advertisement
Manufacturer No:
4114R-3-221/331LF
HK JDW NO:
103-4114R-3-221/331LF
Package:
14-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
4114R-3-221/331LF
Description:
Resistor Networks & Arrays THK FILM MOLD DIP 220uH/330uH 2%
Step5Bar-code shipping tag
4114R-3-221/331LF
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    14-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.765Lx0.300W 19.43mmx7.62mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm 330Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power Rating
    2.25W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Number of Functions
    12
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    7.87mm
    4114R
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    2
  • Size Code
    7731
  • Number of Resistors
    24
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    125mW
  • Element Power Dissipation
    0.125W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.69mm