  • 4114R-1-181LF
4114R-1-181LF
advertisement
Manufacturer No:
4114R-1-181LF
HK JDW NO:
103-4114R-1-181LF
Package:
14-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
4114R-1-181LF
Description:
Resistor Networks & Arrays 14pin 180 OHMS Isolated Low Profile
Step5Bar-code shipping tag
4114R-1-181LF
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    14-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.765Lx0.300W 19.43mmx7.62mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    1
  • Power Per Element
    250mW
  • Element Power Dissipation
    0.25W
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.69mm