  • 400QXW75MEFR18X20
400QXW75MEFR18X20
advertisement
Manufacturer No:
400QXW75MEFR18X20
HK JDW NO:
683-400QXW75MEFR18X20
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
QXW 75μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.709Dia 18.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
400QXW75MEFR18X20
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    QXW
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    75μF
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm