  • 400PX4R7M10X12.5
400PX4R7M10X12.5
advertisement
Manufacturer No:
400PX4R7M10X12.5
HK JDW NO:
683-400PX4R7M10X12.5
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
PX 4.7μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
400PX4R7M10X12.5
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    PX
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    42mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    63mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm