  • 3RQ30702SG30
3RQ30702SG30
advertisement
Manufacturer No:
3RQ30702SG30
Manufacturer:
Siemens
HK JDW NO:
17718-3RQ30702SG30
Package:
Datasheet:
Description:
IN CPLR, SS OUT,110230VAC/DC,.5A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3RQ30702SG30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Mfr
    Siemens
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 60°C
  • Series
    SIRIUS 3RQ3
  • Termination Style
    Spring Terminal
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Operate Time
    5 ms
  • Coil Voltage
    110 ~ 230VAC/DC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    30VDC - Max
  • Release Time
    7 ms
  • Must Operate Voltage
  • Contact Rating (Current)
    500 mA