  • 3FL40-150
3FL40-150
advertisement
Manufacturer No:
3FL40-150
HK JDW NO:
773-3FL40-150
Package:
Datasheet:
3FL40-150
Description:
Power Transformers 6VA 20V@0.3A 40VCT@0.15A
Step5Bar-code shipping tag
3FL40-150
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 3FL40-150.
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    47.60mm Lx39.60mm W
  • Part Status
    Obsolete
  • Power Rating
    6W
  • Max Power Dissipation
    6W
  • Max Output Current
    150mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 300mA Series 150mA
  • Power - Max
    6VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 20V Series 40V
  • Height
    21.6mm
  • Height Seated (Max)
    21.60mm