  • 3FL24-250
3FL24-250
advertisement
Manufacturer No:
3FL24-250
HK JDW NO:
773-3FL24-250
Package:
Datasheet:
3FL24-250
Description:
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
3FL24-250
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 3FL24-250.
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Weight
    198g
  • Size / Dimension
    47.60mm Lx39.60mm W
  • Power Rating
    6W
  • Max Power Dissipation
    6W
  • Max Output Current
    250mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 500mA Series 250mA
  • Power - Max
    6VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Height
    21.6mm
  • Height Seated (Max)
    21.60mm