  • 3FL12-200
3FL12-200
advertisement
Manufacturer No:
3FL12-200
Manufacturer:
Tamura
HK JDW NO:
773-3FL12-200
Package:
Datasheet:
3FL12-200
Description:
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3FL12-200
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 3FL12-200.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    142g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    3FL
  • Size / Dimension
    47.60mm Lx39.60mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Type
    Laminated Core
  • Power Rating
    2.5W
  • Max Power Dissipation
    2.5W
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Isolation
    1500Vrms
  • Max Output Current
    200mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 400mA Series 200mA
  • Power - Max
    2.5VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Primary Winding(s)
    Dual
  • Center Tap
    No
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 6.3V Series 12.6V
  • Height
    16.5mm
  • Height Seated (Max)
    16.80mm