  • 39D406F200HE6
39D406F200HE6
advertisement
Manufacturer No:
39D406F200HE6
HK JDW NO:
874-39D406F200HE6
Datasheet:
39D406F200HE6
Description:
39D 40μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 0.886Diax1.142L 22.50mmx29.00mm -20°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
39D406F200HE6
  • Factory Lead Time
    49 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.886Diax1.142L 22.50mmx29.00mm
  • Tolerance
    -10% +50%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    40μF
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    500 Hrs @ 85°C
  • Length
    29.0068mm