  • 383LX562M250B102VS
383LX562M250B102VS
advertisement
Manufacturer No:
383LX562M250B102VS
HK JDW NO:
192-383LX562M250B102VS
Package:
Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Description:
383LX 5600μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.969Dia 50.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Step5Bar-code shipping tag
383LX562M250B102VS
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.969Dia 50.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    5600μF
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    4.213 107.00mm