  • 383LX561M400A052
383LX561M400A052
advertisement
Manufacturer No:
383LX561M400A052
HK JDW NO:
192-383LX561M400A052
Package:
Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Datasheet:
383LX561M400A052
Description:
383LX 560μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Step5Bar-code shipping tag
383LX561M400A052
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    560μF
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm