  • 383LX122M450B082VS
383LX122M450B082VS
advertisement
Manufacturer No:
383LX122M450B082VS
HK JDW NO:
192-383LX122M450B082VS
Package:
Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Description:
383LX 1200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.7A 1.969Dia 50.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Step5Bar-code shipping tag
383LX122M450B082VS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    3.228 82.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    383LX
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.969Dia 50.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    1200μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    152mOhm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    4.7A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.7A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    6.58A @ 20kHz