  • 381LX822M035H052
381LX822M035H052
advertisement
Manufacturer No:
381LX822M035H052
HK JDW NO:
192-381LX822M035H052
Datasheet:
381LX822M035H052
Description:
381LX 8200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.9A 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 8310
Step5Bar-code shipping tag
381LX822M035H052
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Weight
    31.000005g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    8200μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    49mOhm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.60717mA
  • Ripple Current
    2.9A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.9A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.3A @ 20kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm