  • 381LX333M010K032
381LX333M010K032
advertisement
Manufacturer No:
381LX333M010K032
HK JDW NO:
192-381LX333M010K032
Datasheet:
381LX333M010K032
Description:
381LX 33000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.4A 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LX333M010K032
  • Height
    35mm
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Weight
    39.999986g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    33000μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30mOhm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.72337mA
  • Ripple Current
    3.4A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.4A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.9A @ 20kHz
  • Diameter
    30mm