  • 381LX332M016H012
381LX332M016H012
advertisement
Manufacturer No:
381LX332M016H012
HK JDW NO:
192-381LX332M016H012
Datasheet:
381LX332M016H012
Description:
381LX 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LX332M016H012
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
    Radial, Can - Snap-In
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    3300μF
  • Terminal Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    213mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.68935mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.3A @ 120Hz
  • Diameter
    22mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm
  • Length
    25mm