  • 381LX123M035J042
381LX123M035J042
advertisement
Manufacturer No:
381LX123M035J042
HK JDW NO:
192-381LX123M035J042
Datasheet:
381LX123M035J042
Description:
381LX 12000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LX123M035J042
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    12000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    41mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.5A @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm