  • 381LX103M063K452
381LX103M063K452
advertisement
Manufacturer No:
381LX103M063K452
HK JDW NO:
192-381LX103M063K452
Datasheet:
381LX103M063K452
Description:
381LX 10000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LX103M063K452
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
    Radial, Can - Snap-In
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    10000μF
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    33mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.4A @ 120Hz
  • Diameter
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm
  • Length
    45mm