  • 381LQ681M250J452
381LQ681M250J452
advertisement
Manufacturer No:
381LQ681M250J452
HK JDW NO:
192-381LQ681M250J452
Datasheet:
381LQ681M250J452
Description:
381LQ 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.7A 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LQ681M250J452
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    244mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.7A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.7A @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm