  • 381LQ681M200J022
381LQ681M200J022
advertisement
Manufacturer No:
381LQ681M200J022
HK JDW NO:
192-381LQ681M200J022
Datasheet:
381LQ681M200J022
Description:
381LQ 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.75A 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LQ681M200J022
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Weight
    23.999998g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    293mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.10635mA
  • Ripple Current
    1.75A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.75A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.45A @ 20kHz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm