  • 381LQ471M315J452
381LQ471M315J452
advertisement
Manufacturer No:
381LQ471M315J452
HK JDW NO:
192-381LQ471M315J452
Datasheet:
381LQ471M315J452
Description:
381LQ 470μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.4A 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LQ471M315J452
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Weight
    35.000009g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    315V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    420mOhm @ 120Hz
  • Working Voltage
    315V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.4A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.4A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.96A @ 20kHz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm