  • 381LQ333M010J042
381LQ333M010J042
advertisement
Manufacturer No:
381LQ333M010J042
HK JDW NO:
192-381LQ333M010J042
Datasheet:
381LQ333M010J042
Description:
381LQ 33000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.4A 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LQ333M010J042
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
    Radial, Can - Snap-In
  • Surface Mount
    NO
  • Weight
    31.000005g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    33000μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    28mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    3.4A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.4A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.91A @ 20kHz
  • Diameter
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm
  • Length
    40mm