  • 381LQ331M450K042
381LQ331M450K042
advertisement
Manufacturer No:
381LQ331M450K042
HK JDW NO:
192-381LQ331M450K042
Datasheet:
381LQ331M450K042
Description:
381LQ 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.181Dia 30.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LQ331M450K042
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
    Radial, Can - Snap-In
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    330μF
  • Terminal Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    553mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.15607mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.25A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.75A @ 20kHz
  • Diameter
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm
  • Length
    40mm