  • 381LQ331M315K012
381LQ331M315K012
advertisement
Manufacturer No:
381LQ331M315K012
HK JDW NO:
192-381LQ331M315K012
Datasheet:
381LQ331M315K012
Description:
381LQ 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.2A 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LQ331M315K012
    Select All
  • Mount
  • Weight
    30.000004g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    315V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    502mOhm @ 120Hz
  • Working Voltage
    315V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.2A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.2A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.68A @ 20kHz
  • Diameter
    30mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm