  • 381LQ121M450J022
381LQ121M450J022
advertisement
Manufacturer No:
381LQ121M450J022
HK JDW NO:
192-381LQ121M450J022
Datasheet:
381LQ121M450J022
Description:
381LQ 120μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 720mA 0.984Dia 25.00mm -25°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LQ121M450J022
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Radial, Can - Snap-In
  • Number of Pins
    ALUMINUM (WET)
  • Weight
    23.999998g
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    120μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.52Ohm @ 120Hz
  • Working Voltage
    450V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.69714mA
  • Ripple Current
    720mA
  • Test Frequency
    120Hz
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    720mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.01A @ 20kHz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm