  • 380LX182M080J032
380LX182M080J032
advertisement
Manufacturer No:
380LX182M080J032
HK JDW NO:
192-380LX182M080J032
Datasheet:
380LX182M080J032
Description:
380LX 1800μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
380LX182M080J032
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    80V
  • Capacitance
    1800μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    147mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.5A @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm