  • 380LX103M025J022
380LX103M025J022
advertisement
Manufacturer No:
380LX103M025J022
HK JDW NO:
192-380LX103M025J022
Datasheet:
380LX103M025J022
Description:
380LX 10000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.8A 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
380LX103M025J022
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Radial, Can - Snap-In
  • Weight
    23.999998g
  • Published
    2009
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10000μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    58mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    3.8A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.8A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.3A @ 20kHz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm
  • Length
    30mm