  • 380LQ682M063K012
380LQ682M063K012
advertisement
Manufacturer No:
380LQ682M063K012
HK JDW NO:
192-380LQ682M063K012
Datasheet:
380LQ682M063K012
Description:
380LQ 6800μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 5840mA 1.181Dia 30.00mm -40°C~85°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
380LQ682M063K012
  • Weight
    30.000004g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    6800μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    61mOhm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    1.963568mA
  • Ripple Current
    5840mA
  • Diameter
    30mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm