  • 380LQ391M200H022
380LQ391M200H022
advertisement
Manufacturer No:
380LQ391M200H022
HK JDW NO:
192-380LQ391M200H022
Datasheet:
380LQ391M200H022
Description:
380LQ 390μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
380LQ391M200H022
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    390μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    510mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.68A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.35A @ 20kHz
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm