  • 380LQ223M025J452
380LQ223M025J452
advertisement
Manufacturer No:
380LQ223M025J452
HK JDW NO:
192-380LQ223M025J452
Datasheet:
380LQ223M025J452
Description:
380LQ 22000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
380LQ223M025J452
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    380LQ
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    22000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    6.1A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    7.02A @ 20kHz
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm