  • 36KR100KLF
36KR100KLF
advertisement
Manufacturer No:
36KR100KLF
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-36KR100KLF
Package:
Datasheet:
36KR100KLF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
36KR100KLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Series
    36
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.268 x 0.244 Face x 0.331 H 6.80mmx6.20mmx8.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Power (Watts)
    0.3W 3/10W