  • 36DA561F350BA2A
36DA561F350BA2A
advertisement
Manufacturer No:
36DA561F350BA2A
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-36DA561F350BA2A
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
560μF Capacitor 50% 22mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
36DA561F350BA2A
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    50%
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    350V
  • Capacitance
    560μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Lead Pitch
    22mm
  • Diameter
    50.8mm
  • Length
    54mm