  • 36502AR43JTDG
36502AR43JTDG
advertisement
Manufacturer No:
36502AR43JTDG
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-36502AR43JTDG
Datasheet:
36502AR43JTDG
Description:
Inductor;High Frequency;Ind 0.43 uH;Tol5%;Cur-Rtg 0.23 A;SMT;0805
Step5Bar-code shipping tag
36502AR43JTDG
    32 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • HTS Code
    1
  • Depth
    1.73mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    230mA
  • Inductance
    430nH
  • ELV
    Compliant
  • Max Current Rating
    230mA
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.7Ohm Max
  • Max DC Current
    230mA
  • Frequency - Self Resonant
    430MHz
  • Q @ Freq
    33 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    33
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Q Factor
    33
  • Case/Size Code
    0907
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 100 MHZ
  • Height
    1.52mm
  • Height Seated (Max)
    0.060 1.52mm