  • 36502A8N7JTDG
36502A8N7JTDG
advertisement
Manufacturer No:
36502A8N7JTDG
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-36502A8N7JTDG
Datasheet:
36502A8N7JTDG
Description:
INDUCTOR, 0805 CASE, 8N7, 5%
Step5Bar-code shipping tag
36502A8N7JTDG
    32 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    Wirewound
  • Resistance
    210mOhm
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.73mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    400mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    8.7nH
  • ELV
    Compliant
  • Max Current Rating
    400mA
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    210mOhm Max
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.9GHz
  • Q @ Freq
    50 @ 1GHz
  • Lead/Base Style
    SMD/SMT
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Case/Size Code
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 1000 MHZ
  • Height
    1.52mm
  • Height Seated (Max)
    0.060 1.52mm