  • 36502A47NKTE
36502A47NKTE
advertisement
Manufacturer No:
36502A47NKTE
HK JDW NO:
792-36502A47NKTE
Package:
Nonstandard
Datasheet:
36502A47NKTE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
36502A47NKTE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Supplier Device Package
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    3650, Sigma Inductors
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    500mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    47nH
  • ELV
    Compliant
  • DC Resistance (DCR)
    310mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.65GHz
  • Q @ Freq
    60 @ 500MHz
  • Lead/Base Style
    SMD/SMT
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Height Seated (Max)
    0.060 1.52mm