  • 36502A1R2GTDG
36502A1R2GTDG
advertisement
Manufacturer No:
36502A1R2GTDG
HK JDW NO:
792-36502A1R2GTDG
Package:
Nonstandard
Datasheet:
36502A1R2GTDG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
36502A1R2GTDG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    3650, Sigma Inductors
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    170mA
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    1.2μH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.5Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    18 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    18
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Case/Size Code
    0907
  • Rated Current-Max
    0.17A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 25 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.060 1.52mm