  • 36501J47NJTDG
36501J47NJTDG
advertisement
Manufacturer No:
36501J47NJTDG
HK JDW NO:
792-36501J47NJTDG
Datasheet:
36501J47NJTDG
Description:
Quantity:
In Stock : 2289
Step5Bar-code shipping tag
36501J47NJTDG
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.071Lx0.044W 1.80mmx1.12mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    600mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    47nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    280mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2GHz
  • Q @ Freq
    38 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    38
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Case/Size Code
    0603
  • Rated Current-Max
    0.6A
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm