  • 3639D151N
3639D151N
advertisement
Manufacturer No:
3639D151N
HK JDW NO:
792-3639D151N
Package:
Nonstandard
Datasheet:
3639D151N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3639D151N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    3639, Sigma Inductors
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    900mA
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Inductance
    150μH
  • DC Resistance (DCR)
    476mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    800mA
  • Case/Size Code
    3939
  • Rated Current-Max
    0.9A
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm